مشخصات و سیستم مورد نیاز ویندوز10

نیاز های سیستم

اگر می خواهید ویندوز 10 بر روی رایانه یا لپ تاپ خود ارتقا دهید ، به حداقل سخت افزار شما نیاز دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوامل اضافی که بر ارتقاء قابلیت تاثیر می گذارید، در ادامه مطالب را بخوانید.

آخرین سیستم عامل:

اطمینان حاصل کنید که آخرین نسخه ویندوز 7 SP1 یا Windows 8.1 Update را اجرا می کنید.

پردازنده: 1 گیگاهرتز یا پردازنده سریعتر یا SoC

رم: 1 گیگابایت (GB) برای 32 بیتی یا 2 گیگابایت برای 64 بیتی

فضای هارد دیسک: 16 گیگابایت برای سیستم عامل 32 بیتی 20 گیگابایت برای سیستم عامل 64 بیتی

کارت گرافیک: DirectX 9 یا بالاتر با درایور WDDM 1.0

نمایش دادن: 800×600

یادداشت های مهم:

 • کاربران ویندوز 10 به طور خودکار هنگامی که به اینترنت متصل هستند به روز رسانی ویندوز را دریافت می کنند. کاربران Windows 10 Pro و Windows 10 Enterprise  می توانند به روز رسانی را به تعویق بیندازند. مقدار زمانیکه کاربران ویندوز 10 Pro می توانند به روز رسانی ها را به تعویق بیندازند، محدود است.
 • دستگاه های ذخیره سازی کوچک مانند دستگاه هایی با هارد دیسک 32 گیگابایتی یا دستگاه های قدیمی با هارد دیسک کامل ،ممکن است برای تکمیل ارتقا به ذخیره اضافی نیاز داشته باشد. دستورالعمل ها را در طول ارتقا می بینید که به شما می گوید که چه کاری باید انجام دهید. ممکن است لازم باشد فایلهای غیر ضروری را از دستگاه خود حذف کنید یا یک فلش درایو USB را برای تکمیل ارتقاء وارد کنید.
 • برخی از دستگاه هایی که دارای فضای آزاد یا کم حجم در دسترس هستند یا درایوهای کوچکتر مانند رایانه های شخصی 32 گیگابایتی، ممکن است پس از ارتقاء، فضای کمتری در اختیار داشته باشند. شما ممکن است فضای دیسک را آزاد کرده و به راحتی فایلها مانند فایلهای موقت یا نسخه قبلی ویندوز خود را در تنظیمات سیستم ذخیره سازی حذف کنید. فایل های نسخه قبلی ویندوز به شما امکان حذف ویندوز 10 و بازگشت به نسخه قبلی ویندوز را می دهد. این فایل ها به صورت خودکار 10 روز پس از ارتقاء حذف می شوند. برای آزاد کردن فضا، می توانید آنها را در حال حاضر حذف کنید.
 • اتصال به اینترنت برای ارتقا لازم است. ویندوز 10 یک فایل بزرگ است – حدود 3 گیگابایت – وهزینه های دسترسی به اینترنت (ISP) ممکن است اعمال شود.
 • برای بررسی سازگاری دستگاه و دیگر اطلاعات نصب مهم، از وب سایت سازنده دستگاه خود بازدید کنید. اطلاعات تماس سازنده را می توان در صفحه اطلاعات تماس یافت.
 • ارتقاء یک دستگاه شامل عوامل فراتر از مشخصات سیستم می باشد. این شامل پشتیبانی از درایور و سیستم عامل، سازگاری برنامه، و پشتیبانی از ویژگی های، صرف نظر از اینکه آیا دستگاه مطابق حداقل مشخصات سیستم برای ویندوز 10 است.
 • پشتیبانی ممکن است به وسیله دستگاه ها متفاوت باشد. اطلاعات بیشتر در صفحه Lifecycle Windows  پیدا کنید.
 • اگر رایانه یا لپ تاپ شما در حال حاضر ویندوز 7 SP1 یا Windows 8.1 Update را اجرا می کند، می توانید بررسی کنید که آیا با استفاده از «بررسی کامپیوتر من» در برنامه Get Windows 10، مطابقت دارد. برای باز کردن برنامه Get Windows 10، روی آیکون ویندوز کوچک موجود در سمت راست نوار کار کلیک کنید. اگر شما آن را نمی بینید، برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویندوز 10 پرسش و پاسخ مراجعه کنید.
 • بسیاری از برنامه ها، فایل ها و تنظیمات به عنوان بخشی از ارتقاء منتقل میشوند. با این حال، برخی از برنامه ها یا تنظیمات ممکن است منتقل نشوند.
 • برای برنامه های ضد تروجان، ویندوز بررسی خواهد کرد که آیا اشتراک ضد تروجان شما فعلی است (منقضی نشده است) و در طول ارتقا سازگار است.
 • اگر نرم افزار ضد تروجان سازگار و فعلی باشد، برنامه شما در طول ارتقا به ویندوز 10 حفظ خواهد شد.
 • F نرم افزار ضد تروجان ناسازگار است، ویندوز با حفظ تنظیمات خود برنامه خود را حذف خواهد کرد. پس از ارتقا کامل می شود، اگر ارائه دهنده ضد تروجان شما مایکروسافت را مطلع کند که نسخه سازگار را برای اشتراک فعال خود در دسترس قرار داده است،ویندوز به شما اعلام می کند که آخرین نسخه موجود با تنظیمات قبل از ارتقاء نصب شده را نصب کنید.
 • اگر نرم افزار ضد تروجان شما فعلی نیست (منقضی شده)، ویندوز برنامه شما را حذف کرده و Windows Defender Antivirus را فعال میکند.
 • بعضی از برنامه های کاربردی که از OEM شما می آیند ممکن است قبل از ارتقاء برداشته شوند.
 • برای برخی برنامه های third party ، برنامه “دریافت ویندوز 10” برای سازگاری برنامه اسکن می کند. اگر یک مسئله شناخته شده وجود دارد که از ارتقاء جلوگیری می کند، شما از لیست برنامه هایی با مسائل شناخته شده مطلع خواهید شد. شما می توانید قبول کنید و برنامه ها قبل از ارتقاء از سیستم حذف خواهند شد. لطفا قبل از قبول حذف برنامه، مطمئن شوید که این فهرست را کپی کرده اید.
 • کاربران کودک مایکروسافت ایمن با حساب های محلی (حساب های وابسته به دستگاه) تنظیمات ایمنی خود را در طول ارتقا به ویندوز 10 منتقل نمی کنند. این بدان معنی است که پس از ارتقاء به ویندوز 10 کامل شده است، والدین نیاز به تنظیم تنظیمات ایمنی برای کاربر کودک همراه با یک حساب مایکروسافت  برای آنها ندارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تغییرات، به صفحه پرسش و پاسخ مراجعه کنید.
 • برخی از برنامه ها و محتوا به صورت جداگانه به فروش میرسد .در دسترس بودن و قابلیت های برنامه و ویژگی ها ممکن است براساس دستگاه و بازار متفاوت باشد.

 ویژگی قابل انتظار ویندوز 10

 • برنامه Reader از ویندوز 10 با استفاده از بروزرسانی Fall Creators Update (ویندوز 10، نسخه 1709) برداشته خواهد شد. و یا خواندن فایل های PDF، Microsoft Edge نرم افزار جایگزینی با قابلیت های مشابه و همچنین ویژگی های اضافی توصیه می شود از جمله پشتیبانی بهبود دسترسی، بهبود رنگ، و پشتیبانی از AskCortana ارائه می دهد. به طور مشابه، ویندوز XPS Viewer هنگام خواندن فایل های XPS و برنامه Windows Photos برای مشاهده فایل های TIFF توصیه می شود. توجه داشته باشید که کاربران از نسخه های قبلی ویندوز 10 می توانند با استفاده از برنامه Reader همچنان ادامه دهند.
 • اگر Windows 7 Home Premium، Windows 7 Professional، Windows 7 Ultimate، Windows 8 Pro با Media Center یا Windows 8.1 Pro را با Media Center دارید، و Windows 10 را نصب کنید، ویندوز Media Center حذف خواهد شد. برای مدت زمان محدود (“دوره واجد شرایط”)، در سیستم های به روز رسانی شده به ویندوز 10 از یکی از این نسخه های قدیمی ویندوز (“سیستم واجد شرایط”)،یک برنامه پخش DVD (“ویندوز دی وی دی پلیر”) نصب خواهد شد. توجه: ممکن است DVD Player ویندوز بلافاصله نصب نشود؛ پس از نخستین به روز رسانی ویندوز نصب خواهد شد. Windows DVD Player برای سیستم هایی که (1) سیستم های واجد شرایط هستند اما دوره واجد شرایط از بین رفته است، برای فروشگاه Window Store قابل استفاده است. (2) سیستم های غیر واجد شرایط هستند؛ یا (3) سیستم های واجد شرایط هستند، اما ویندوز 10 پس از آن نصب میشود (در این مورد، ویندوز به روز نمی تواند تشخیص دهد که قبلا یک سیستم واجد شرایط بوده است).
 • Windows Journal هنگامی که به روز رسانی سالانه ویندوز 10 (ویندوز 10، نسخه 1607) نصب میشود حذف خواهد شد. پس از حذف ویندوز مجاز، دیگر قادر نخواهید بود که فایلهای مجله (با .JNT یا .JTP extensions) باز کنید یا ویرایش کنید. به جای Windows Journal ، شما را تشویق میکنیم تا به OneNote بروید. اگر شما مجبورید فایلهای مجله خود را باز کنید یا ویرایش کنید، اطلاعات بیشتری در اینجا موجود است.
 • Windows Media Digital Rights Management (WMDRM) بعد از سالگرد آپدیت ویندوز 10 (ویندوز 10، نسخه 1607) نصب نخواهد شد. پس از نصب این به روز رسانی، دیگر قادر نخواهید بود که فایل های موسیقی یا فیلم هایی را که توسط این تکنولوژی مدیریت حقوق محافظت شده اند پخش کنید. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • هنگامی که ویندوز 10 منتشر می شود قابلیت MDM در نسخه ویندوز 10 در دسترس نخواهد بود.
 • ابزارهای دسکتاپ ویندوز 7 به عنوان بخشی از نصب ویندوز 10 حذف خواهند شد.
 • بازی های Solitaire، Minesweeper و Hearts که به طور پیش فرض بر روی ویندوز 7 نصب می شوند، به عنوان بخشی از نصب ویندوز 10 ارتقا پیدا خواهند کرد. مایکروسافت نسخه های بازی Solitaire و Minesweeper را به نام ” Microsoft Solitaire Collection ” و ” Microsoft Minesweeper ” منتشر میکند.
 • اگر شما یک درایو فلاپی دارید، لازم است آخرین نسخه از درایور را از Windows Update یا از وب سایت سازنده دانلود کنید.
 • اگر Windows Essentials ویندوز را در سیستم خود نصب کرده باشید، برنامه OneDrive حذف شده و با نسخه یو پی اس OneDrive جایگزین می شود.
 • OneDrive از فایل های حفره یا سوراخ در ویندوز 10 پشتیبانی نمی کند. ویندوز 8.1 مکان هایی را برای فایل های موجود در OneDrive، اما نه به صورت محلی بر روی دستگاه نمایش میداد. در ویندوز 10، کاربران می توانند انتخاب کنند که کدام پوشه ها از تنظیمات OneDrive همگام شوند.
 • Snap به 2 برنامه در Tablet Modeمحدود شده است.
 • Homegroup: این ویژگی ممکن است همچنان درسیستم با Creators Update نصب شده ادامه یابد؛ با این حال، Homegroup برای فعالیت های زیر میتواند بلا استفاده باشد.

در صورت تمایل به اشتراک گذاری فایل ها و چاپگرها بدون استفاده از Homegroup، منابع اضافی در اینجا وجود دارد:

 • Share Printers
 • Share files in File Explorer
 • Stream media in Xbox 360

دیدگاهتان را بنویسید