یکی از مشکلاتی که ذهن کاربران را درگیر کرده این موضوع است که چگونه تشخیص دهند لایسنس خریداری شده برای نرم افزار اورجینال است.

در ابتدا انواع ویندوز های ارایه شده در ایران را بررسی میکنیم و سعی داریم تا اطلاعات کاملی را برای شما فراهم آوریم.

ویندوز های اورجینال ارایه شده باید دارای چند مشخه باشد.

  • نسخه نرم افزار را حتما از وب سایت مایکروسافت دانلود نمایید

بعضی از ویندوز های اورجینال ارایه شده و حتی با باکس و مجوز بصورت تریال ریست ارایه می شود. به این معنی که ویندوز شما دستکاری شده است و هر بار که شما سیستم خود را ری استارت می کنید ویندوز شما بصورت آزمایشی فعال می شود. در این نوع از ویندوز ها می توانید ویندوز را به صورت آزمایشی و بدون وارد کردن لایسنس نصب نمایید و سپس پس از اولین نمایش دسکتاپ سیستم خود را ری استارت نمایید. خواهید دید که ویندوز شما اکتیو است. در این نوع از ویندوز ها کاربر تمامی آپدیت ها را دریافت نمی کند و به دلیل دستکاری شدن دیسک نصب امنیت به خطر می افتد و نکته جالب این است که کاربربرای این نوع از ویندوز هزینه ویندوز اورجینال را پرداخت کرده است.

این نوع لایسنس ها دایمی نیست و بعد از مدتی ویندوز شما منقضی خواهد شد.

  • با پشیبانی مایکروسافت تماس بگیرید

شما می توانید پس از خرید و قبل از نصب از مایکروسافت اجازه نصب بگیرید. پشتیبانی مایکروسافت بصورت 24 ساعته درشبانه روز خدمات چت و تماس تلفنی را ارایه می دهد. می توانید با یک VPN ساده وارد پشتیبانی شده و چت نمایید و از مایکروسافت بخواهید لایسنس شما را بررسی نماید. در استفاده از این بخش دقت نمایید که در ایران هیچ نماینده رسمی وجود ندارد و خدمات مایکروسافت برای ایران تحریم است. برای مثال می توانید بگویید لایسنس را به عنوان هدیه از دوستی در خارج از کشور دریافت کرده اید.  به همین راحتی مایکروسافت لایسنس شما بررسی کرده و به شما خواهد گفت که این لایسنس قبلا نصب شده است و لا در لیست سیاه مایکروسافتاست یا خیر.

  • اکانت مایکروسافت

پس از نصب ویندوز می توانید ویندوز را به اکانت مایکروسافت خود وتصل نمایید و از یکسری خدمات آن استفاده نمایید.

 

تمامی لایسنس های ارایه شده توسط پادرا ایمن نرم افزار اورجینال بوده و می توانید آنها را چک کنید.

www.padrasafe.com

دیدگاهتان را بنویسید