اطلاع از موجود شدن محصول در صورت موجود شدن محصول مورد نظر ، در اولین فرصت به شما اطلاع می دهیم .
برای پیوستن به لیست اطلاع رسانی نیاز به ورود از بخش کاربری سایت می باشد.

آشنایی با مفاهیم و انواع کد محصول

اکثر مواقع در هنگام خرید ویندوز با اصطلاحاتی مواجه میشویم که بدرستی معنی آنها را نمیدانیم. به عنوان مثال نوع لایسنس یا کد محصول که تحت عنوان های OEM، Retail، Volume به فروش میرسد معانی آن و کاربرد هر کدام برایمان نامعلوم است. این مهم است بدانیم کد محصولی که خریداری میکنیم چیست تا در استفاه از آن دچار مشکل و اشتباه نشویم. در اینجا چند کلمه ی کلیدی و پرکاربرد و مهم را در ویندوز برای شما آورده ایم :

windows-product-keys

 

کد محصول:

 شامل 25 کاراکتر از حروف الفبا میباشد که برای فعالسازی ویندوز نیاز است.

لایسنس ریتل:

لایسنسی که بصورت ریتیل خریداری شود، میتواند چندین بار بر روی سیستم های متفاوتی استفاده بشود ( قبل از نصب بر روی سیستم جدید از روی سیستم قدیمی حذف شود.)

لایسنس OEM:

مخفف Original Equipment Manufacturer میباشد. این لایسنس برای تولیدکنندگان تجهیزات ارایه شده است تا شامل فروش سخت افزاری آنها بشود. اگر کامپیوتر یا لب تاپ جدیدی که یک نسخه ویندوز از قبل روی آن تصب شده باشد، خریداری نمایید،‌ به احتمال زیاد نسخه ی OEM  میباشد. این لایسنس قابلیت انتقال بین دستگاه های مختلف را ندارد، بصورت مستقیم به سخت افزاری که در ابتدا بر روی آن نصب میشود،  وابسته است، و اغلب خیلی ارزانتر از لایسنس ریتیل میباشد.

لایسنس Volume :

به لایسنس های اعطا شده به صورت عمده به یک سازمان خاص اطلاق میشود. این لایسنس ها امکان استفاده از یک کلید فعالسازی واحد را برای چندین بار نصب فراهم میکنند. 

کد لایسنس:

همان کد محصول است. همچنین میتواند به عنوان کد فعالسازی شناخته شود.

در این آموزش کوتاه سعی شد با مفاهیم کلی آشنا شوید، در دیگر آموزش های که موجود است شما را با طریقه ی پیدا کردن کد ویندوزتان، و همچنین طریقه ی لینک کردن کد لایسنس ویندوز 10 به اکانت مایکروسافت آشنا میسازیم.

دیدگاهتان را بنویسید