نرم افزار Microsoft Flow

نرم افزار Microsoft Flow : یکی از اهداف اصلی شرکت مایکروسافت در سالیان گذشته ، اضافه کردن برنامه های جدید که بیشترین کارایی آن ها برای دستگاه هوشمند موبایل و تبلت و مبتنی بر فضای کلود می باشد . یکی از این موارد نرم افزار Microsoft Flow می باشد که با سرمایه گذاری مستقیم مایکروسافت منتشر شده است . هدف اصلی این برنامه ایجاد سلسله مراتبی برای انجام خودکار امور می باشد.

نرم افزار Microsoft Flow

 

کارآیی نرم افزار Microsoft Flow

اگر شما فردی هستید که به صورت مرتب کارهایی رو به صورت روزمره انجام می دهید ، احتمالا شما بعضی از به روزرسانی ها امور را ناخواسته از دست می دهید که این باعث رنجش شما خواهد شد. Microsoft Flow دقیقا برای انجام همین امور ساخته شده است .

کار این برنامه ایجاد اتوماسیون برای Notifications و هشدار ها و جمع آوری داده هایی است که شما به صورت روزمره آن ها را چک می کنید.

این برنامه باعث صرفه جویی در زمان و هم چنین باعث کارآمدی بیشتر برنامه شما می شود .

کار به صورت دستورالعمل

این برنامه به صورت ایجاد دستورالعمل بین اپلیکیشن ها و سرویس ها کار می کند. به این صورت که به عنوان مثال اگر اتفاق x رخ داد ، دستورالعمل y اجرا شود. با یکبار راه اندازی این برنامه ، از زمان اضافی خود لذت ببرید.

شما می توانید این برنامه را به اکثر اپلیکیشن های خود وصل کنید تا همه ی Notification ها و هشدار و هرگونه حرکتی را در برایتان گزارش دهد.

برخی از اپلیکیشن هایی که روزانه مورد استفاده برخی از کاربران است را می توان با ایجاد سازوکار ، دستورالعمل هایی اتومات به آن داد . برخی از این برنامه ها مانند : ایمیل ، متون ، گوگل درایو،توییتر،اینستاگرام ، شبکه های مجازی و دراپ باکس و… می باشند که با متراکم کردن آن ها در یک لیست می توان کمک شایانی به سرعت بخشیدن به امور کرد.

نرم افزار Microsoft Flow

آیا استفاده از Flow برای عموم کاربران آزاد است؟

هر کسی می تواند با ثبت نام در وب سایت مایکروسافت یا داشتن حساب کاربری مایکروسافت به صورت رایگان از برنامه Flow استفاده کند. افرادی که دارای لایسنس آفیس 365 هم هستند می توانند از Flow استفاده کنند . از نظر عملکردی طبیعتا کسانی که دارای اشتراک هستند ، از امکانات بیشتری استفاده می کنند.

هم چنین این برنامه دارای نسخه های تجاری آفیس 365 و داینامیک 365 می باشد . اما از نظر اشتراک های آن دارای تفاوت هایی می باشند . حتی برخی از امکانات آن ها با امکانات نسخه ی رایگان آن ها یکی هست . این بدین معنی نیست که نسخه رایگان می تواند کارایی تجاری برای شما دارد . خیلی از مزایای این نرم افزار فقط در نسخه پولی این محصول قابل استفاده است . می توانید جزئیات آن ها در وب سایت مایکروسافت مورد بررسی قرار دهید.

همچنین شما می توانید برای استفاده بیشتر از امکانات نسخه رایگان این برنامه از طرح های  زیر استفاده کنید : (توجه کنید ایران جزء تحریم های مایکروسافت است و تهیه این طرح ها سخت می باشد . )

این برنامه دارای 3 طرح قیمت گذاری می باشد :

 • Flow Free  : نسخه رایگان آن به امکان ایجاد نامحدود دستورالعمل را می دهد ، اما فقط می توانید 750 دستورالعمل در ماه اجرا کنید و زمان بروزرسانی آن ها 15 دقیقه می باشد.
 • Flow Plan 1  : هزینه این طرح هر ماه 5 دلار می باشد . 4500 دستورالعمل در ماه و زمان بروزرسانی هر 3 دقیقه می باشد. در نسخه Office 365 Enerprise E3 این طرح وجود دارد.
 • Flow Plan 2 : هزینه این طرح هر ماه 15 دلار می باشد . 15000 دستورالعمل در ماه و زمان بروزرسانی هر 1 دقیقه می باشد . دسترسی به کلیه خدمات Flow Plan 1 و هم چنین چندین دستورالعمل تجازی از مزایای این طرح می باشد. این طرح در نسخه ی Office 365 Enterprise E5 موجود است.

بررسی کارآیی نرم افزار Microsoft Flow

هدف اصلی این برنامه دور کردن شما از انجام کارهایی می باشد که رایانه قادر به انجام آن می باشد . به عنوان مثال هشدار دریافت ایمیل ، تغییرات در فضای کلود شما و یا هم هشدار اموری باشد که نیاز به تایید شما می باشد و شما بتوانید به صورت اتوماسیون آن را تایید کنید.

شما می توانید 3 نوع دستور العمل در Flow ایجاد کنید :

 • به صورت خودکار: یک دستور العمل به طور خودکار توسط یک رویداد ، مانند ورود ایمیل یا تغییر پرونده ، ایجاد می شود.
 • دکمه: دستورالعملی که توسط دکمه ای که فشار می دهید به صورت دستی اجرا می شود.
 • برنامه ریزی شده: دستورالعملی که در یک زمان معین ، یا یک بار یا به عنوان یک عمل تکرار کننده انجام شود.

کاربران تجاری می تواند به دستورالعمل های کارکنان خود دسترسی داشته باشند و راهنمایی لازم و جزئیات دستورالعمل ها را به کارکنان اعلام کنند.

مایکروسافت هزاران طرح و دستورالعمل تعریف شده را برای راحتی کاربران در نرم افزار گنجانده است. 

نتیجه گیری :

با داشتن این برنامه به این مزایا دسترسی خواهید داشت :

 • سرعت العمل بیشتر
 • صرفه جویی در زمان
 • صرفه جویی در هزینه
 • اتوماسیون 
 • طرح و دستورالعمل های از پیش تعریف شده
 • به روزرسانی مداوم
 • تحلیل دقیق
 • نظم بخشیدن به انجام امور
 • مدیریت انجام کارها
 • اعتماد از داشتن همه ی اطلاعات

با داشتن آفیس 365 می توانید از مزایای این نرم افزار و امکانات آن استفاده کنید.

برای خرید آفیس 365 بر روی لینک زیر کلیک کنید

فروشگاه اینترنتی پادراسیف

Microsoft Flow WebSite

دیدگاهتان را بنویسید