هک شدن حساب کاربری فروشندگان آمازون

هک شدن آمازون !

آمازون اعلام کرد ، سال گذشته هکرها توانستند منابع مالی حساب کاربری فروشندگان را سرقت کنند .

هکرها از طریق کمپین فیشینگ ، توانسته اند جزئیات پرداخت را برای کاربران تغییر دهند .( پیام‌های فیشینگ برای فریب مردم به منظور افشای اطلاعات خصوصی است . مانند جزییات کارت‌های اعتباری، شماره حساب‌های بانکی و رمزعبورها طرحریزی شده اند. ادامه مقاله مربوط به فیشینگ 📚  )

هکر

قربانیان یک تقلب گسترده

آمازون معتقد است ، برعلیه حسابهای کاربری فروشندگان زیادی قربانی یک تقلب گسترده شده اند . هکرها توانسته اند به حدود 100 حساب کاربری دسترسی پیدا کنند . و در طی بیشتر از 6 ماه در سال 2018 پول الکترونیکی بیرون بکشند .

آمازون معتقد است بین ماه می و اکتبر 2018 این هکرها مخفیانه شروع کردند به بیرون کشیدن پول از حساب کاربری فروشندگان متاثر .

حمله سازماندهی شده

به نظر می رسد که یک حمله با سازمان دهی خوب بوده است . که بتواند حسابهای کاربری زیادی را مورد هدف قرار دهد . همانطور که در حال حاضر رایج است . بنظر می رسد که هکرها از طریق کمپین فیشینگ توانسته اند موفق شوند . به فروشندگان قانونی یک صفحه ورود به سیستم تقلبی ارایه دادند که اطلاعاتشان را سرقت کنند .

دزدی اطلاعات پرداخت

در ابتدا هکرها این اطلاعات را داشتند ، آنها قادر بودند اطلاعات پرداخت را از حساب کاربری فروشندگان به حساب خودشان تغییر بدهند . به هکرها اجازه می داد ، که پول وام داده شده به فروشندگان یا بخشی از درآمد فروشندگان را سرقت کنند .

گزارشات مالی بیان می کند که پول به حساب کاربری هکرها در بارکلیز و فن آوری های پیش پرداخت ارسال شده است .

تحقیق و بررسی درباره هکرها

جنبه های قانونی این مورد در خارج از UK رل بازی می کنند . جایی که به نظر می رسد پول دزدیده شده منتقل شده است .

آمازون از این موضوع در ماه نوامبر گذشته مطلع شده است . اما اسناد دادگاه به تازگی عمومی شده است .

آمازون گفته که تحقیق و بررسی شان درباره این حادثه را تمام کرده است . و هکرهای مسئول را تعیین کرده است .

آمازون

نتیجه اقدامات قانونی – هک شدن حساب کاربری فروشندگان آمازون

هم چنین وکلای آمازون برای بازرسی در لندن تقاضا کرده اند . تا اجازه ی جست و جو در اظهارات حساب های کاربری در بارکلیز و پیش پرداخت بدهند .

سایت بلومبرگ نظرات هر دو کمپانی را درباره این موضوع پرسیده است .

بارکلیز خودش از نظر دادن درباره این موضوع امتناع کرده است . اما آنها به سرعت کاری می کنند که حساب های کاربری مشکوک درگیر این چنین طرح هایی را مسدود می کند . پیش پرداخت پاسخ نداده است .

منبع : https://www.techspot.comنوشته شده توسط William Gayde در 9 ماه می 2019

امیدواریم از خواندن مقاله هک شدن حساب کاربری فروشندگان آمازون استفاده کرده باشید.

امنیت خود در فضای وب را به ما بسپارید . با استفاده از نسخه های اورجینال آنتی ویروس ، از درگاه های ایمن پرداخت ، محافظت از ایمیل شما دربرابر ایمیل های حاوی بدافزار و… مراقبت کنید .

پاسخی بگذارید