خلاصه مقایسه ویژگی های ویندوز سرور 2016، ویندوز سرور 2012 R2، و ویندوز سرور 2008 R2

 

ویندوز سرور 2016 – سیستم عامل آماده ابری

ویندوز سرور 2016 سیستم عامل  آماده ابری است که ارائه لایه های جدید امنیتی و نوآوری الهام بخش Azure برای برنامه های کاربردی و زیرساخت ها که قدرت کسب و کار شما هستند را می دهد.

  • افزایش امنیت و کاهش خطر کسب و کار با چند لایه حفاظت شده در سیستم عامل.
  • مرکز داده خود را برای صرفه جویی در هزینه و انعطاف پذیری با تکنولوژی های Datacenter تعریف شده توسط نرم افزار القا کنید.
  • با یک پلت فرم کاربردی بهینه شده است.

اکثر سازمان ها امروزه مخلوطی از حجم کارهای سنتی و مبتنی بر ابر را در اختیار دارند. ویندوز سرور 2016 یک سیستم عامل عالی برای محیط های ترکیبی است.  و مرکز داده اطمینان ازایمنی و کارآمدی دارد. علاوه بر این،در ویندوز سرور 2016 از سازگاری ابری ساخته شده بهره مند می شود.

امروز شروع کنید و لایسنس های ویندوز سرور را با Software Assurance بکار ببرید تا در صورت بارگذاری بارهای کاری به ابر با استفاده از مزایای Hybrid Benefit Azure از 40 درصد صرفه جویی کنید.

چگونه از این راهنمای مقایسه استفاده کنید

از این راهنمای برای مقایسه ویژگی های خاص نسخه های ویندوز سرور برای درک تفاوت های بین نسخه ای که امروزه شما استفاده می کنید و آخرین نسخه موجود از مایکروسافت استفاده کنید.

امنیت اولویت اول برای تیم های IT است. تهدیدات جدید از IT برای حفاظت از داده ها و برنامه های کاربردی سخت تر شده است. ویندوز سرور 2016 به شما امکاناتی جدید برای جلوگیری از حملات و شناسایی فعالیت مشکوک را با ویژگی هایی برای کنترل دسترسی اختصاص داده شده، کمک به حفاظت از ماشین های مجازی و سخت شدن پلت فرم در برابر تهدیدات جدید می دهد.

سناریوشرح ویژگیWindows Server 2008 R2Windows Server 2012 R2Windows Server 2016
امنیتماشین های مجازی محافظت شده: با استفاده از BitLocker برای رمزگذاری دیسک و حالت ماشین های مجازی.
سرویس میزبان نگهبان: اطمینان از اینکه میزبان های Hyper-V در حال اجرای سیستم های مجازی و میزبان های سالم هستند.
فقط به اندازه کافی اداره (JEA): محدودیت های اموال اداری را به حداقل مجموعه مورد نیاز اقدامات (محدود در فضا).
اداره فقط در زمان (JIT): دسترسی منحصر به فرد را از طریق یک جریان کاری که حسابرسی شده و در زمان محدود شده است، فراهم می کند.
Guard Credential: با استفاده از امنیت مبتنی بر مجازی سازی برای کمک به اطمینان از اطلاعات اعتبار سنجی.
Guarded Credential Guard: این نسخه ها در ارتباط با گارد معتبر برای جلسات پروتکل دسکور از راه دور (RDP) برای تحویل تنها ورودی (SSO)، حذف نیاز به انتقال اعتبار به میزبان RDP کار میکند.
Guard Device: کمک می کند تا تنها اجرایی مجاز بر روی دستگاه اجرا شود.
AppLocker: مدیریت کنترل دسترسی مبتنی بر سیاست برای برنامه ها را فراهم می کند.
ویندوز مدافع: به طور خودکار به محافظت از دستگاه ها از نرم افزارهای مخرب کمک می کند .
Flow Guard کنترل: محافظت در برابر کلاس های حملات فیزیکی حافظه.
نسل دوم ماشین های مجازی: به VM ها اجازه می دهد تا از امنیت مبتنی بر سخت افزار برای استفاده از امن بوت، BitLocker و غیره استفاده کنند.
حسابرسی پیشرفته تر برای تشخیص تهدید: اطلاعات ثبت نام را فراهم می کند.
کنترل دسترسی پویا: مدیران را قادر می سازد تا مجوز های دسترسی و محدودیت های دسترسی را براساس قوانین به خوبی تعریف کنند.
فایروال ویندوز با امنیت پیشرفته: اجازه می دهد پیکربندی فایروال دانه بندی شود.
BitLocker: با استفاده از تراشه های سخت افزاری یا مجازی Trusted Platform Module (TPM) برای رمزگذاری دیسک برای داده ها و حجم سیستم ها استفاده می شود.
میزبان Hyper-V کوچک (هسته سرور): حداقل سطح حمله با یک میزبان Hyper-V که حداقل اجزای مورد نیاز را اجرا می کند.

 پشتیبانی نشده         پشتیبانی محدود      کاملا پشتیبانی شده

 

به نظر می رسد عملیات Datacenter برای این که روز به روز بیشتر مورد توجه قرار گیرد، بیشترشده است. برنامه های جدید باعث عقب ماندگی زیرساخت ها می شود که می تواند کسب و کار را کند کند. انتظار می رود سازمان های فناوری اطلاعات بیشتر با کمتر کار کنند، اما زیرساخت های سالم با اتوماسیون کم مانع حرکت به جلو می شود. همانطور که سازمانها برای بازدهی بیشتر از مجازی سازی سرور استفاده می کنند، می توانند از قابلیت های ویندوز سرور 2016 برای برآورده شدن چالش های عملیاتی و امنیتی استفاده کنند و منابع فناوری اطلاعات را برای برنامه ریزی و نوآوری در راه حل های آینده ای که موفقیت کسب و کار را هدایت می کند، استفاده کنند.

 

سناریوشرح ویژگیWindows Server 2008 R2Windows Server 2012 R2Windows Server 2016
محاسبه شده توسط نرم افزاربهینه سازی سیستم عامل Cluster OS: شما را قادر می سازد تا خوشه های سرور خود را از ویندوز سرور 2012 R2 به ویندوز سرور 2016 ارتقا دهید و در ادامه به ارائه خدمات به کاربران خود بپردازید.
لینوکس و FreeBSD Workloads: بسیاری از ویژگی های Datacenter تعریف شده توسط ویندوز سرور را برای مهمانهای لینوکس و FreeBSD بر روی Hyper-V فعال می کند تا قابلیت ها، عملکرد و قابلیت مدیریت را افزایش دهد.
اضافه و حذف کردن بر روی دیسک، حافظه و شبکه: اضافه یا حذف یک آداپتور شبکه و تنظیم مقدار حافظه اختصاص داده شده در حالی که VM در حال اجرا بدون وقفه است. قابلیت تنظیم حافظه حتی زمانی که حافظه پویا برای میزبان Hyper-V فعال شده است، کار می کند.
خوشه حالت ترکیبی OS: توانایی برای گره های خوشه ای ویندوز سرور 2012 R2 را برای کار با گره های ویندوز سرور 2016 فراهم می کند.
حافظه های مشخص شده توسط نرم افزارفضاهای ذخیره سازی مستقیم: سرورهای استاندارد صنعتی با ذخیره سازی محلی را قادر می سازد تا ذخیره سازی با نرم افزار بسیار قابل دسترس و مقیاس پذیر را ایجاد کند.
Site-Aware Failover Clusters: گره ها را در خوشه های کشیده شده بر اساس مکان فیزیکی گروه بندی می کند، و باعث افزایش عمق عملیات چرخه عمر کلونی می شود.
کیفیت خدمات ذخیره سازی (QoS): با استفاده از سیاست ها برای تعیین و نظارت بر حداقل و حداکثر ذخیره سازی I / O برای ماشین های مجازی برای فعال سازي عملکرد در VM ها.
Data deduplication: پس انداز حجمی تا 90٪ را با ذخیره کردن فایل های تکراری روی یک حجم با استفاده از اشاره گرهای منطقی، فراهم می کند.
انعطاف پذیری ذخیره سازی مجازی دستگاه: وسیله هوشمند برای حفظ حالت ایستگاه مجازی دستگاه برای به حداقل رساندن تاثیر از اختلالات ذخیره سازی جزئی را فراهم می کند.
ذخیره سازی سازگار با لاجورد: ارائه سه سرویس ذخیره سازی مناسب Azure برای مشتریان Azure Stack: بلوک، میز و مدیریت حساب.
Azure Witness برای خوشه: ذخیره سازی لارو را به عنوان یک شاهد در یک قاعده برای خوشه کششی فعال می کند.
ذخیره سازی ذخیره شده توسط نرم افزار ادامه داردنظارت بر ذخیره سازی : نظارت مستمر، گزارش دهی و نگهداری را برای پشتیبانی مستقیم از فضای ذخیره سازی فراهم می کند.
شبکه تعریف شده توسط نرم افزارکنترل کننده شبکه: نقطه مرکزی، قابل برنامه ریزی اتوماتیک برای مدیریت، پیکربندی، نظارت و رفع نواقص شبکه مجازی در مرکز داده شما فراهم می کند
شبکه مجازی: کمک می کند تا پوشش شبکه را در بالای یک پارچه فیزیکی مشترک چند ملک ایجاد کند.
نرم افزار Load Balancer (SLB): یک لایه بهینه سازی شده با ابعاد و مقیاس بار بارگذاری لایه که هر دو متعادل کننده بار در شمال و جنوب و شرق-غرب را فراهم می کند
فایروال توزیع شده و تقسیم بندی چندگانه: شبکه های پویا مبتنی بر نیازهای امنیتی و یا برنامه های کاربردی با استفاده از فایروال و گروه های امنیتی شبکه.
دروازه های ترکیبی SDN: دروازه های چند اجاره ای و قابل دسترس که شبکه های مجازی مشتری را به شبکه Azure، دیگر ابرهای ویندوز سرور، WAN های با سرعت بالا و منابع غیر مجازی محلی وصل می کنند.
RDMA همگرا: ترافیک ذخیره سازی RDMA را با هم تلفیق کنید و ترافیک اترنت مستاجرم را در یک تیم تحت NIC برای صرفه جویی در هزینه قابل توجه، در حالی که تولید مورد نظر و کیفیت خدمات را دریافت می کنید.
IP Address Management : اکنون از مدیریت جامع DNS و DHCP با کنترل دسترسی مبتنی بر نقش در چندین جنگل AD پشتیبانی می کند. DNS برای مدیریت ترافیک، متعادل سازی بار، و گسترش انبساط مغز و جلوگیری از حملات تقویت DNS فراهم می کند.
سایر امکاناتPowerShell 5.1: قابلیت های اسکریپت افزایش یافته برای تنظیم، مدیریت و استفاده از مولفه های Datacenter تعریف شده توسط نرم افزار.
نقش MultiPoint Services: نقش جدید در ویندوز سرور 2016 که امکان کم هزینه برای هر صندلی را فراهم می کند با اجازه دادن به چندین کاربر برای اجرای جلسات خود در هنگام اتصال به یک دستگاه.
RDS RemoteFX vGPU: یک تجربه غنی سازی دسک تاپ را فراهم می کند (تا 4 کیلو بایت) با اجازه دادن به چندین VM برای به اشتراک گذاشتن یک GPU فیزیکی برای شتاب گرافیکی
کارگزار اتصال RDS با در دسترس بودن بالا: کمک می کند تا یک کارگزار ارتباط متضاد خطا برای سناریوهای دسکتاپ از راه دور ایجاد شود.
معماری RDS VM برای ابر: ویندوز سرور 2016 می تواند خدمات لاجوردی را برای راه حل های مقرون به صرفه تر مورد استفاده قرار دهد. (پروکسی برنامه، خدمات دامنه AD).
 پشتیبانی نشده         پشتیبانی محدود      کاملا پشتیبانی شده

پشتیبانی از توسعه دهندگان در مسابقه برای ایجاد آماده سازی ابر، برنامه های کاربردی و خدمات کسب و کار، چه در محل و یا در هر ابر، با استفاده از فن آوری های مانند ظروف و معماری سرویس های میکرو. ویندوز سرور 2016 می تواند به شما کمک کند برنامه های خود را مدرن تر و نوآورانه تر کنید

سناریوشرح ویژگیWindows Server 2008 R2Windows Server 2012 R2Windows Server 2016
بستر نرم افزاری Cloud-Readyظروف ویندوز سرور: ایجاد محیط برنامه جدا شده (هسته، درایورهای سیستم، و غیره)، که در آن شما می توانید یک برنامه بدون ترس از تغییرات به دلیل برنامه ها یا تنظیمات اجرا کنید.
جداسازی Hyper-V: یک محفظه بسیار جداگانه را فراهم می کند که در آن عمل می کند، در صورتی که سیستم عامل میزبان به هیچ وجه توسط هر ظرف دیگر اجرا نمی شود.
PowerShell 5.1: قابلیت های اسکریپت افزایش یافته برای پیکربندی، مدیریت و استقرار از اجزای دیتا سنتر تعریف شده توسط نرم افزار.
پیکربندی حالت مورد نظر PowerShell (DSC): مجموعه ای از پسوندهای زبان PowerShell و cmdlets را برای توضیح چگونگی پیکربندی محیط برنامه نویسی شما مشخص می کند.
Fabric Service Azure for Windows Server: شما را قادر می سازد تا یک خوشه Fabric Fabric Azure خدمات چندگانه را در مرکز Datacenter خود یا دیگر ابرهای عمومی ایجاد کنید
ویژوال استودیو کد: پشتیبانی از عملیات توسعه مانند اشکال زدایی، اجرای وظیفه و کنترل نسخه برای ارائه فقط ابزارهایی است که یک توسعه دهنده برای یک چرخه سریع ساخت کد نویسی نیاز دارد.
NET Core: به برنامه های وب مدرن، سرویس های مایکروسافت، کتابخانه ها و برنامه های کنسول هایی که در ویندوز، مک و لینوکس کمک می کند.
 پشتیبانی نشده         پشتیبانی محدود      کاملا پشتیبانی شده

دیدگاهتان را بنویسید

اطلاع از موجود شدن محصول در صورت موجود شدن محصول مورد نظر ، در اولین فرصت به شما اطلاع می دهیم .