معرفی نسخه های مختلف ویندوز 8.1 (Windows 8.1)

شرکت مایکروسافت محصولات خود را در ویرایش های مختلفی عرضه می کند ، windows 7 نسخه های گوناگونی دارد که هرکدام بسته به نیاز و کارایی کاربران استفاده می شوند بعد از آن ویندوز 8 و در ادامه ویندوز 8.1 عرضه شد و برای این سیستم عامل هم ویرایش های متعددی ارایه شده است ما در اینجا سعی داریم شما را با انواع نسخه های windows 8.1 آشنا کنیم تا شما بتوانید به درستی و بسته به نیاز خودتان نسخه اورجینال این محصول و همچنین لایسنس های آن را خریداری کنید.

 

Windows 8.1

 

نسخه windows 8.1 نسخه ابتدایی ویندوز 8.1 می باشد و متناسب با کاربران عادی ویندوز است و امکانات و قابلیت های کمتری نسبت به نسخه Pro دارد و کاربر می تواند فعالیت های عادی خود را انجام دهد، windows 8.1 در دو نسخه 64 و 32 بیتی عرضه شده است.

در این نسخه قابلیت هایی همچون Remote Desktop و BitLocker وجود ندارند.

 

Windows 8.1 Enterprise

Windows 8.1 Enterprise کاملترین نسخه ویندوز 8.1 می باشد و  برای نصب بر روی سیستم های رومیزی و لپتاب است، Enterprise یا ویرایش سازمانی امکانات بیشتری در زمینه مدیریت و شبکه نسبت به نسخه‌های دیگر دارد. نسخه  Enterprise تمامی امکانات نسخه pro را دارد، اما از  قابلیت Windows Media Center پشتیبانی نمی‌کند.

 

Windows 8.1 Pro

نسخه windows 8.1 Pro برای کاربران حرفه‌ای و کاربران تجاری طراحی شده است و این نسخه را می توان با نسخه Windows 7 Professional و  Windows 7 Ultimateدر یک ردیف قرار داد.

 تمامی امکانات موجود در ویندوز 8.1 در این نسخه نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. این نسخه برای کاربران عادی و توسعه‌دهندگان است و اکثر قابلیت ها و امکانات نسخه Enterprise را نیز دارد،  با این حال فاقد برخی از ابزارهای مدیریتی و نیز ابزارهای مرتبط با شبکه می‌باشد. قابلیت های Remote Desktop و BitLocker که در نسخه windows 8.1 وجود نداشت در این قسمت اضافه شده است و هچنین ابزار Windows Media Center که در نسخه Enterprise این محصول پشتیبانی نمی شد، برای کاربران این نسخه به صورت جداگانه عرضه می شود.

 

Windows RT 8.1

کسانی که می خواهند از سیستم عامل ویندوز بر روی دستگاه های لمسی خود مانند تبلت استفاده کنند می توانند از نسخه  windows RT 8.1 بهره ببرند،در ضمن امکانات و قابلیت های این نسخه نسبت به نسخه windows 8.1 کمتر است این نسخه برای دستگاه های مجهز به پردازنده ARM ساخته شده است و همچنین برنامه هایی مثل Word ، Excel ، PowerPoint و One Note به صورت پیش فرض بر روی آن است.

 

گاهی اوقات علاوه بر این نسخه ها، ویرایش های خاصی وجود دارند مانند پسوند N ، که این نسخه برای کاربران اروپایی می باشد و تنها تفاوت این محصول با سایر نسخه ها استفاده از قابلیت Windows Media Player می باشد که در این نسخه وجود ندارد.

 

لینک های مرتبط :

چرا باید از ویندوز اورجینال استفاده کرد؟؟

چگونه تشخیص دهیم لایسنس ویندوز خریداری شده اورجینال است؟؟

معرفی نسخه های مختلف ویندوز 10 (Windows 10)

معرفی نسخه های مختلف ویندوز 7  ( Windows 7 )

دیدگاهتان را بنویسید