نسخه‌های مختلف ویندوز 10 (windows 10)

ویندوز 10 (windows 10) جدیدترین محصول از سیستم عامل windows شرکت مایکروسافت می باشد که ما در اینجا میخواهیم نسخه های مختلف ویندوز 10 و همچنین لایسنس های ویندوز 10 را به شما معرفی کنیم و تفاوت های آن ها را بیان کنیم تا شما با کسب اطلاعات کافی نسخه ی مورد علاقه خود را انتخاب کنید و این که چگونه تشخیص دهیم لایسنس ویندوز خریداری شده اورجینال است یا خیر.

ویندوز 10 هوم (windows 10 Home)

اولین نسخه ویندوز 10 (windows 10) است که میتوان آن را با ویندوز 8.1 و ویندوز 7 مقایسه کرد، بدون هیچ گونه تردیدی، نسخه ویندوز 10 هوم (windows 10 Home) محبوبترین نسخه در بین کاربران است که تقریبا تمامی قابلیت ها را دارد و برای کسانی ساخته شده است که به صورت مبتدی از ویندوز استفاده می کنند. در این نسخه قابلیت ریموت دسکتاپ وجود ندارد.

لایسنس هایی که برای  ویندوز 10 هوم (windows 10 Home) ارایه شده است: لایسنس RETAIL ، لایسنس OEM ،  لایسنس MSDN

ویندوز 10 پرو (windows 10 Pro)

نسخه ای دسکتاپ برای کامپیوترهای شخصی، تبلت ها و یا هر دو آنها است ، نسخه ی ویندوز 10 پرو (windows 10 Pro)  مانند نسخه ی هوم می باشد و فقط از قابلیت های بیشتری برخوردار است، از مهم ترین امکاناتی که در این نسخه در اختیار کاربران قرار گرفته می توان به بیت لاکر یا اتصال به دامین و ریموت دسکتاپ اشاره کرد.

لایسنس هایی که برای  ویندوز 10 پرو (windows 10 Pro)  ارایه شده است:

لایسنس RETAIL ، لایسنس OEM ،  لایسنس  MSDN

 

 

Windows 10 N 

در نسخه (windows 10 N) امکان دسترسی به مشتریان اروپایی را می دهد، قابلیت پخش رسانه ای را شامل نمی شود اما می تواند به صورت جداگانه دانلود شود و این در نسخه های Home، Pro و Education نیز موجود است.

Windows 10 KN 

این نسخه (windows 10 KN) در دسترس مشتریان کره جنوبی می باشد و مانند نسخه N قابلیت پخش رسانه ای را شامل نمی شود اما می تواند به صورت جداگانه دانلود شود.

 

 

ویندوز 10 اینترپرایز(Windows 10 Enterprise)

بر اساس نسخه Pro طراحی شده است و  قابلیت های پیشرفته ای دارد که مناسب با شرکت های ارایه دهنده هاست و سرور می باشد، و  پشتیبانی آن از سوی مایکروسافت بالاترین اولویت را دارد. به این نسخه سازمانی هم گفته می شود و معمولا افراد حرفه ای از آن استفاده می کنند ، چون تمامی امکانات و قابلیت ها را دارد.

 

ویندوز  10 اجوکیشن (Windows 10 Education)

بر مبنای نسخه Enterprise طراحی شده است اما به منظور همخوانی با نیازهای مدارس و محیط های آموزشی، کارمندان، مدیران، معلمان و دانش آموزان تغییر یافته است.

 

لینک های مرتبط :

چرا باید از ویندوز اورجینال استفاده کرد؟؟

چگونه تشخیص دهیم لایسنس ویندوز خریداری شده اورجینال است؟؟

معرفی نسخه های مختلف ویندوز 8.1

معرفی نسخه های مختلف ویندوز 7 (Windows 7)

 

4 thoughts on “معرفی نسخه‌های مختلف ویندوز 10 (windows 10)

  • فرشید امیری گفت:

   با سلام
   بله. سیستم شما جوابگو خواهد بود و در قسمت توضیحات تکمیلی محصول حداقل سیستم مورد نیاز را برای شما نوشته ایم.
   مشکلی نخواهد بود در نصب شما و می توانید نسخه ۶۴ بیتی را نصب کنید.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید