آنتی ویروس ایست : ایست تولید کننده محصولات امنیتی و آنتی ویروس برای کاربران خانگی و سازمانی می باشد.

این شرکت در جمهوری اسلواکی قرار دارد و در سال 1992 تاسیس شده است. این شرکت در بیش از 180 کشور توزیع کننده دارد.

آتنی ویروس ایست را کاربران ایرانی با نام NOD 32  میشناسند. این آنتی ویروس با رابط کاربری بسیار زیبا و استفاده کم از منابع سیستم از جمله RAM و  عدم کاهش سرعت سیستم این آنتی ویروس را به انتخابی مناسب برای کاربران تبدیل کرده است.

آنتی ویروس های  خانگی  ایست شامل  نسخه های زیر می باشد:

  • (Eset Antivirus (NOD32
  • Eset Internet security
  • Eset Multi device
  • Eset smart security premium
  • Eset mobile security

در ادامه به بررسی و تفاوت های نسخه های مختلف خواهیم پرداخت تا شما کاربر گرامی بتوانید مناسب ترین نسخه را برای خود انتخاب کنید.

(Eset Antivirus (Nod32

در این نسخه امکاناتی از جمله حفاظت در برابر ویروس ها و روت کیت ها و عملیات جاسوسی ، فیشینگ، حفاظت ابری، باج افزار ها و هم چنین مود بازی وجود دارد. این امنیت مناسب است ولی اگر شما با اینترنت و تبادل اطلاعات کار میکنید و عملیات بانکی دارید باید سراغ نسخه های دیگر بروید.

در مجموع باید گفت اگر با اینترنت سر و کار دارید این نسخه مناسب نخواهد بود و امنیت شما را کامل نخواهد کرد. زیرا شما نیاز به حفاظت های بیشتری از جمله ربات های اینترنتی و فایروال شخصی و …. خواهید داشت.

معمولا کاربرانی که با نرم افزار های خاص در شرکت ها کار می کنند از این نسخه بیشتر استفاده می کنند. زیرا فایروال شخصی مزاحم فعالیت های آنان در شبکه نخواهد بود و هم چنین سطح امنیت خوبی را برای آنان برقرار می کند.

برای خرید این محصول اینجا کلیک کنید

Eset Internet security

ایست اینترنت سکیوریتی نامی است که ایست برای نسخه  10 انتخاب کرده است و در نسخه های قدیمی تر با نام eset smart security  شناخته میشد.

ایست اینترنت سکیوریتی امکانات نسخه آنتی ویروس نود 32 را داراست و امکاناتی نظیر حفاظت در برابر عملیات بانکی و ربات های اینترنتی و حملات تحت وب وشبکه  و …. را پشتیبانی میکند. اکثر کاربران این نسخه را اتنخاب میکنند. امنیت کامل در کنار سرعت بالا شرایط خوبی را فراهم میکند.

کنترل والدین ویژگی دیگری است که به والدین اجازه کنترل فرزندان خود را می دهد تا از طریق نرم افزار و از راه دور بتوانند فرزندان خود را کنترل کنند و دسترسی های آنان را به دنیای پرخطر وب و شبکه های اجتماعی محدود کنند.

برای خرید این محصول اینجا کلیک کنید

Eset Multi device security

ایست مولتی دیوایس سکیوریتی به شما امکان فعال سازی دستگاه های مختلف با سیستم عامل های مختلف را می دهد. برای مثال زمانی که شما یک لایسنس برای 3 دستگاه دریافت می کنید میتوانید آن را بر روی 3 دستگاه به دلخواه نصب کنید. کامپیوتر و یا موبایل و یا تبلت با هر سیستم عاملی را می توانید فعال کنید و استفاده کنید.

اکثر کاربران فکر می کنند این نسخه همان ایست اینترنت سکیوریتی است. شاید درست باشد ولی با نگاهی دقیق تر به مشخصات محصول متوجه خواهید شد که این نسخه ویژگی ضد سرقت را علاوه بر تمام امکانات ایست اینترنت سکیوریتی داراست. و تنها تفاوت این دو نسخه در ضد سرقت و مولتی دیواس بودن است.

Eset Smart security premium

ایست اسمارت سکیوریتی پرمیوم امکانات خاص تری در اختیار کاربر قرار می دهد. امکاناتی چون ضد سرقت ، پسورد منیجر و کدگذاری فایل ها و درایو ها. اگر شما اطلاعات مهمی دارید و می خواهید دیگران به هیچ وجه به آن درسترسی نداشته باشند ایست اسمارت سکیوریتی پرمیوم انتخاب مناسبی است. اگر در سایت های مختلف اکانت های زیادی دارید و نمی توانید پسورد ها را مدیریت کنید این نسخه به کمک شما می آید.

ضد سرقت امکان ویژه ای است تا در هنگام سرقت دستگاه بتوانید آدرس، تصویر از دورین،قفل دستگاه،تصویر از صفحه نمایش و …. را در اختیار داسته باشید.

Eset Mobile security

می توان گفت ایست موبایل سکیوریتی محبوبیت بالایی در بین کاربران دارد. ایست موبایل سکیوریتی در نسخه های رایگان و ویژه ارایه می شود. در نسخه رایگان امکانات کمی نسبت به نسخه ویژه خواهدی داشت. برای دریافت نسخه ویژه باید لایسنس خریداری نمایید.

مدیریت تماس ها و پیام های دریافتی و محافظت در برابر خرید های اینترنتی و ضد سرقت از ویژگی های بارز این آنتی ویروس است.

ضد سرقت در این نسخه کمی متفاوت است. در نسخه کامپیوتر سارق باید به اینترنت متصل شود تا شما اطلاعات را دریافت نمایید و سارق را شناسایی کنید. چون اکثر رایانه های موجود فاقد GPS  و  سیم کارت با قابلیت دریافت اس ام اس هستند. تفاوت ضد سرقت در نسخه موبایل نسبت به نسخه کامپیوتر در دستورات اس ام اس و GPS است. هنگامی که دستگاه سرقت می شود حتی اگرسارق به اینترنت متصل نباشد شما هنوز امکاناتی را در اختیار دارید. از شماره ای که قبلا مشخص کرده اید اس ام اس با فرمت های خاصی ارسال کنید تا بتوانید دستگاه را پیدا کنید و یا کل اطاعات آن را پاک کنید و یا دستگاه را قفل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید