افزونه های موزیلا

تمام افزونه های موزیلا به علت انقضای یک گواهی امنیتی از کار افتاد !

چه اتفاقی افتاده است ؟ جمعه شب زمانی که ساعت ، نیمه شب را نواخت . کاربران مرورگر موزیلا فایرفاکس متوجه شدند هرچیزی که Add-ons ( روش نصب ) نصب کردند دیگر کار نمیکند . 

گواهی منقضی شده افزونه های موزیلا

موزیلا مشخص کرد که یک گواهی امنیتی منقضی شده به سرقت رفته است . شرمنده است و یک گروه برای تعمیر درحال حاضر مستقر شده است . شما ممکن است فکر کنید ، شرکتی که محصول اصلیش مرورگر است ، مطلب کمی درباره گواهی می داند.اما دیروز ، کاربران فایرفاکس متوجه شدند که مرورگر محبوبشان با هرنوع add-ons نصب شده به شکل سادش برگشته . گواهی منقضی شده امنیتی به این معناست که همه ی add-ons نمی توانند کارنمی کنند .بنابراین ازکار افتادند .

شکایت کاربران

کاربران گیج شده به سایت  subreddit فایرفاکس سرگذاشتند. به فرم Bugzilla جایی که مشکلات تاییدیه ها هست ، مراجعه کردند.

گواهی مضاء شده متوسطه تغییر کرده و منقضی شده بود . در روند تایید برای نصب به روش add-ons و  extensions محوریت است .

دریک بیانیه در Engadget ، رییس محصولات موزیلا ، Kev Needham اعلام کرد . ما میدانیم مشکل چیست و سخت کارمی کنیم تا هرچه سریعترعملکرد add-ons را به فایرفاکس برگردانیم .

موزیلا فایرفاکس

تکرار اشتباه افزونه های موزیلا

این واقعا برای موزیلا شرم آور است . زیرا این اولین باری نیست که هم چین اتفاقی می افتد . مورد مشابهی تقریبا 3 سال پیش اتفاق افتاد اما ظاهرا موزیلا از اشتباهاتش درس نگرفته است . گواهی ها مانند این ، خوبه که به راحتی تجدید شوند .وحشتناک است که نظارتی در این بخش وجود ندارد.با وجود اعتبارشان ، آنها باید از وضعیت فعال به مورد آزمایش تغییر یابند . و به سرعت شرایط را حل کنند . موزیلا مشتریانش را با توییتر به روزرسانی کرده است .

و صبح شنبه تایید کردند که مشکلات را شناسایی کرده اند . و اطمینان می دهند که تعمیرات برای گسترش دادن است .

مانند نوشته ، پشت صحنه این تعمیرات باید اقداماتی باشد که به روزرسانی برای سایر کاربران نیاز نباشد . 

منبع : www.techspot.comنوشته شده توسط James Millerدر 5 می 2019

پاسخی بگذارید