جدید ترین ویژگی ها ویندوز 10 ورژن 1703

بنا بر اعلام مایکروسافت جدید ترین آپدیت برای ویندوز 10 ارایه شده است.این آپدیت با نام رداستون 3 (Redstone 3) ارایه شده است. در واقع می توان این بروزرسانی را آپگرید دانست. قبل از آپدیت سیستم عامل خود باید بدانید پس از آپگرید به چه امکاناتی دسترسی خواهدی داشت.

این آپدیت از طریق آپدیت معمولی ویندوز انجام نمی شود و باید فایل های جدید را از وبسایت مایکروسافت دریافت کرد و سپس اقدام به نصب آن نمود. آموزش طریقه آپدیت بزودی در دانستی های پادراسیف ارایه خواهد شد.

برای رعایت اصول امنیتی و جلوگیری از  نفوذ ویروس ها و هکر ها به سیستم باید از آخرین ورژن هر نرم افزار و بخصوص سیستم عامل استفاده کرد.

ویندوز 10 ورژن 1703 تمامی ویژگی ها و آپدیت های ورژن قبلی یعنی 1607 را دارا می باشد.

پیکربندی

پیکربندی طراحی ویندوز

این ویژگی از قبل به عنوان تصویر برداری و طراحی شناخته شده است  و اکنون نام آن به windows configuration designer تغییر یافته است. این ویژگی جدید در استور به عنوان یک برنامه در دسترس است و کاربارن ویندوز های اورجینال می توانند آن را دریافت کنند. برای نصب این ویژگی  در نسخه های قبلی می توانید از ابزار Windows Assessment and Deployment Kit (ADK). استفاده نمایید.

windows configuration designer در ویندوز 10 ورژن 1703 شامل ویژگی های جدیدی است تا طراحی ها را آسان تر کند.

یکی از ویژگی های جدید برای حذف و پاک کردن نرم افزار های از پیش نصب شده است. نرم افزار های از پیش نصب شده همان نرم افزار هایی است که هنگام خرید دستگاه های لپ تاپ و موبایل و تبلت بر روی آن نصب است و گاها حذف آنها مشکل است.

اتصال گروهی به اکتیو دایرکتوری Azure

با استفاده از ویژگی جدید windows configuration designer شما می توانید پکیج هایی طراحی کنید تا دستگاه ها و کاربران جدید در اکتیو دایرکتوری Azure ثبت نام کنند. این ویژگی بر روی رایانه های شخصی و موبایل و سورفیس قابل دسترس خواهد بود.

ویندوز Spotlight

بر اساس سیاست های جدید و به جهت مدیریت دستگاه های تلفن همراه تنظیمات جدیدی  برای کمک به پیکریندی Spotlight  طراحی شده است. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر است:

 • Turn off the Windows Spotlight on Action Center
 • Do not use diagnostic data for tailored experiences
 • Turn off the Windows Welcome Experience

گزینه Start و Taskbar :

هم اکنون شرکت هایی که از ویندوز 10 سازمانی و آموزشی (windows 10 enterprise and Education ) استفاده می کنند قادر به شخصی سازی لایه های استارت و نوار وظیفه (Start and Taskbar) هستند. در ویندوز 10 ورژن 1703 شخصی سازی لایه های استارت و نوار وظیفه (Start and Taskbar) هم چنین می توانند در ویندوز 10 حرفه ای (Windows 10 pro)  بکار برده شوند.

پیش از این نوار وظیفه شخصی سازی شده فقط با استفاده از سیاست های گروهی و یا پکیج های خاص می توانست ساخته شود. ویندوز 10 ورژن 1703 از شخصی سازی نوار وظیفه برای دستگاه های تلفن همراه (MDM) پشتیبانی می کند.

برخی از ویژگی های شخصی سازی برای MDM :

 • Settings for the User tile: Start/HideUserTile, Start/HideSwitchAccount, Start/HideSignOut, Start/HideLock, and Start/HideChangeAccountSettings
 • Settings for Power: Start/HidePowerButton, Start/HideHibernate, Start/HideRestart, Start/HideShutDown, and Start/HideSleep
 • Additional new settings: Start/HideFrequentlyUsedApps, Start/HideRecentlyAddedApps, AllowPinnedFolder, ImportEdgeAssets, Start/HideRecentJumplists, Start/NoPinningToTaskbar, Settings/PageVisibilityList, and Start/HideAppsList.

کورتانا برای کار

کورتانا دستیار شخصی مایکروسافت است که به افراد پر مشغله  کمک می کند تا به فایل ها و …. دسترسی داشته باشند حتی زمانی که مشغول کارهای سخت هستند و در زمان بسیار کمک می کند.

کورتانا دارای تنظیمات و پیکربندی های زیاد و حرفه ای برای تجارت و کار شما است.  با ورود به اکتیو دایرکتوری Azure (Azure AD) کارمندان شما می توانند با هویت سازمانی به کورتانا دسترسی داشته باشند، در حالی که کارمندان می توانند حتی خارج از محل کار نیز به کورتانا دسترسی داشته باشند.

با استفاده از Azure AD هم چنین می توان کاربران را حذف نمود. برای مثال زمانی که کارمندان شما شرکت را ترک می کنند می توانید در حالی که اطلاعات آنان از جمله ایمیل ها و دفترجه ها و لیست افراد آنها را داشته باشید آن کاربران را حذف نمایید.

توسعه

MBR2GPT.EXE

MBR2GPT.EXE  یک ابزار خط فرمان جدید است که در ویندوز 10 ورژن 1703 و بعد از آن وجود دارد. MBR2GPT.EXE  یک دیسک را از MBR(Master boot record) به پارتیشن GUID تبدیل میکند (GPT) . این عملیات بدون ویرایش و یا حذف فایل ها و اطلاعات انجام می شود. این ابزار برای اجرا در command prompt در ویندوز های از پیش نصب شده در کمپانی طراحی شده است، اما در سیستم عامل ویندوز 10 نیز قابل اجرا است.

پارتیشن GPT  که در پارتیشن ها و دیسک های با ظرفیت بالا فعال می شود. در این پارتیشن قابلیت اضافه کردن داده های امن، پشتیبانی از انواع پارتیشن و بیشتر کردن سرعت بوت و خاموش کردن را فراهم می کند. اگر شما در کامپیوتر یک دیسک را از حالت MBR به GPT تبدیل می کنید باید تنظیمات خود را برای پشتیبانی از UEFI آماده کنید، بنابراین  قبل از اینکه اقدام به تبدیل نوع پارتیشن نمایید اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما از UEFI پشتیبانی می کند.

زمانی که UEFI را فعال می کنید ویژگی های امنیتی بیشتری را در اختیار خواهید داشت که شامل موارد زیر می شود:

 • Secure Boot
 • ELAM
 • Windows Trusted Boot
 • Measured Boot
 • Device Guard
 • Credential Guard
 • BitLocker Network Unlock

برای دریافت لایسنس ویندوز اورجینال و بروزرسانی جدید به فروشگاه پادراسیف مراجعه نمایید.

این مقاله در حال بروزرسانی است

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید