آموزش فعال و غیرفعال کردن Hibernate در ویندوز 7

یکی از مشکلاتی که کاربران ویندوز 7  با آن مواجه هستند عدم وجود فضای کافی برای درایو c (همان درایور که سیستم عامل را نصب در آن نصب شده) است. سوالی که برای کاربران ایجاد می شود این است که با وجود نداشتن برنامه ها و فایل های پرحجم چرا فضای درایو پر شده است. این مشکل از اینجا ایجاد می شود که دو فایل با نام های Hibernate و pagefile در ویندوز بصورت مخفی در حال اجرا است غیر فعال کردن آن کمی مشکل است. به همین جهت پادراسیف در نظر دارد تا آموزش فعال و یا غیر فعال نمودن این گزینه را در اختیار کاربران قرار دهد.

Hibernate  چیست ؟

این ویژگی به کاربر امکان بوت سریع را می دهد. شما سیستم خود را بصورت کامل خاموش می کنید ولی پس از روشن کردن مشاهده که سیستم به سرعت لود شده و تمامی ابزار هایی که قبلاز خاموش شدن در حال اجرا بوده اند مجدد در حال کار هستند و حتی کلیپ برد نیز اطلاعات خود را حفظ کرده است.

مشکل کاربران این است که منویی جهت فعال و غیر فعالسازی این ویژگی در اختیار ندارند. برای کنترل و مدیریت این ویژگی به ناچار باید از دستورات CMD استفاده نماییم. البته این روش راحت تر از پیدا کردن منوهای مربوطه است.

برای ورود به محیط CMD وارد start شده و از بر روی Run کلیک نمایید. در صفحه باز شده عبارت CMD  را تایپ نمایید تا وارد محیط برنامه شوید.

اگر نیاز به اجرای CMD در حالت administrator  دارید می توانید به درایوی که سیتسم عامل در آن نصب شده است وارد شوید و پوشه system32 را انتخاب نموده و از فایل های این پوشه بر روی CMD.exe  راست کلیک نمایید و Run as administrator را اتنخاب نمایید.

فعال کردن Hibernate  :

برای فعال کردن این ویژگی دستور زیر را در محیط CMD وارد نمایید.

powercfg -h on

غیر فعال کردن Hibernate :

برای غیر فعال نمودن این ویژگی دستور زیر را وارد نمایید.

powercfg -h off

با توجه به تجربه کاربران این روش بهترین روش است و سریع تر و راحت تر می باشد.

فایل Pagefile.sys

از این فایل برای مدیریت حافظه مجازی استفاده می شود و ویندوز برخی از فایل ها و کش ها و صفحات را در خود ذخیره می کند و در صورت نیاز کاربر به سرعت آن را در اختیار کاربر قرار می دهد و نیازی به لود مجدد نیست. البته فراموش نکنید که حجم بالای این فایل نیز می تواند موجب کندی سیستم شود.

برای مدیریت این ویژگی از جمله فعال و یا غیر فعال کردن آن و یا تخصیص میزان حافظه به این ویژگی می توانید بر روی My Computer  ویندوز 7 و قدیمی تر و This Pc در ویندوز 8.1 و بالاتر راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.

بر روی گزینه Advance System Setting  کلیک کنید و در پنجره باز شده بر روی Settings در قسمت اول( در بخش Performance می باشد )کلیک نمایید.

پس از ورود به منوی جدید وارد advance  شوید و Change را انتخاب کنید.

اگر مایل به شخصی سازی این فایل می باشید و می خواهید حجم آن را مدیریت کنید بر روی custom size  کلیک کرده و تنظیمات مربوطه را انجام دهید و برای غیر فعال کردن این ویژگی می توانید بر روی گزینه No Paging File انتخاب نمایید تا از درایو سیستم عامل شما حذف شود.

برای اینکه تنظیمات جدید بخوبی اعمال شود یکبار سیستم خود را restart کنید.

پادراسیف ارایه دهنده محصولات نرم افزاری اورجینال همراه با آموزش های تخصصی.

دیدگاهتان را بنویسید